Blizanów protest przed UG

Protest przed Gminą Blizanów

W dniu dzisiejszym przed Urzędem Gminy w Blizanowie odbył się protest mieszkańców przeciwko budowie przemysłowej fermy drobiu. W proteście prócz mieszkańców udział wzięli także zaproszeni przedstawiciele Stowarzyszenia Towarzystwo Ekologiczne Puszczy Pyzdrskiej z Brudzewa, oraz ogólnopolskiego Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
Były także obecne lokalne media, między innymi gazeta Ziemia Kaliska, gazeta Życie Kalisza, portal Calisia.pl, TV Kaliska, a także posłanka na Sejm Karolina Pawliczak. Niestety zabrakło zaproszonych przedstawicieli obecnej partii rządzącej (Pan Mosińskiego, Pana Dziedziczaka). Szkoda że nie znaleźli czasu dla swoich wyborców.

Pewnym poczuciem przyzwoitości wykazał się Wójt Blizanowa, Pan Sławomir Musioł, który ku naszemu zaskoczeniu był obecny przez cały czas trwania protestu, i publicznie zadeklarował chęć współpracy z naszym Stowarzyszeniem. Niestety, ale tego samego powiedzieć nie można o Radnych Gminy Blizanów, gdyż na proteście nie pojawił się żaden z nich, co dobitnie świadczy o tym iż ludzi którzy przecież ich wybrali i im zaufali mają głęboko w przysłowiowym nosie.

Panowie radni… właśnie straciliście całkiem sporo głosów potencjalnych wyborców. Oni na pewno wam nie wybaczą że ich zlekceważyliście i wielce prawdopodobne jest iż w następnych wyborach dostaniecie „czerwoną kartkę”, a niesmak pozostanie na długo w pamięci mieszkańców gminy.

Obszerne relacje znajdą Państwo na poniższych stronach:
kalisz.naszemiasto.pl
zyciekalisza.pl
calisia.pl
faktykaliskie.pl
kalisz24.info.pl