Protest w Blizanowie

Gmina Blizanów

W imieniu społeczności gminy Blizanów,  zapraszamy wszystkich  do wzięcia udziału w Proteście przeciwko budowie fermy drobiu.

Protest odbędzie się 22 lipca 2020 r. o godz. 10.00, pod Urzędem Gminy w Blizanowie.

Wiek, miejsce zamieszkania, poglądy polityczne nie mają znaczenia, gdyż mile widziani będą wszyscy którym na sercu leży zachowanie nieskażonych ekosystemów i krajobrazów, a także dobro własne, swoich dzieci i wnuków.

Pamiętają Państwo zapewne komunistyczne święto 22 lipca. Święto to z oczywistych względów zostało zniesione, ale ta data może znowu coś oznaczać, chociaż tym razem w wymiarze raczej lokalnym.
Tym razem będzie to dzień w którym w gminie Blizanów przebudziła się, dotąd mocno uśpiona oddolna inicjatywa i demokracja.

Będziemy o tym pamiętać każdego roku 22 lipca, pamiętać też będziemy podczas wyboru Radnych do Rady Gminy Blizanów. Już nigdy nie pozwolimy decydować o naszym życiu bez nas i za naszymi plecami.

Liczymy iż stawią się Państwo licznie, całymi rodzinami, i pokażą włodarzom gminy do czego zostali powołani, i kto tak naprawdę gminą rządzi. Weźcie ze sobą flagi Polskie i Unijne, własnoręcznie przygotowane plakaty, gwizdki, syreny i co tylko nieposkromiona fantazja wam podsunie. Liczymy też na liczny odział dzieci i młodzieży, bo to przecież będzie ich świat, kiedy nas zabraknie i to im przyjdzie żyć w środowisku zdegradowanym przez inwestycje podobne do tej planowanej w Brudzewie.

Zapraszamy także do lektury nowego artykułu w Życiu Kalisza.

Do zobaczenie więc w Blizanowie. 22 lipca o godzinie 10.00 🙂

2 odpowiedzi na “Protest w Blizanowie”

  1. Po naszym manifeście przeciw budowie kurników jestem jednego pewien. Nasz pan radny powinien podać się do dymisji. No panie sołtys też nie zaszalaly. Moim zdaniem to oni powinni stać na schodach gminy w końcu są naszymi przedstawicielami. Dobrze że są ludzie, którzy działają dla idei a nie paru groszy.

  2. Zenku popieram Pana postulat.
    Niech wreszcie te stanowiska sprawują ludzie którzy są dla ludzi i nie boją się odezwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.