Sesja Rady Gminy Blizanów

Towarzystwo Ekologiczne Puszczy Pyzdrskiej

Informujemy iż w czwartek 19 listopada 2020 roku o godzinie 13.00 odbędzie się Sesja Rady Gminy Blizanów.

Na tę sesję tak samo jak i na październikową, została zaproszona delegacja mieszkańców, co niezbicie świadczy iż urzędnicy gminni traktują nas poważnie i z szacunkiem.

Sesja ta jest  bardzo ważna dla mieszkańców, gdyż odbędzie się na niej głosowanie w sprawie uchwalenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, którego zadaniem miało by być uniemożliwienie powstawania niechcianych przez mieszkańców inwestycji, jak np. przemysłowe fermy i inne szkodliwe przedsięwzięcia które mogły by mieć duży negatywny wpływ na środowisko i stanowić zagrożenie dla zdrowia mieszkańców.

Jeśli większość Radnych opowie się za uchwaleniem takiego planu, w co niezłomnie wierzymy, to następnym krokiem będzie rozpoczęcie prac nad jego opracowaniem i wdrożeniem. W pracach nad planem przewidziany jest udział mieszkańców poprzez szerokie konsultacje społeczne w celu wypracowania optymalnej jego wersji.

Jeżeli prace nad planem będą przebiegać w sposób niezaburzony i nie wystąpią po drodze nieprzewidziane przeszkody to najpóźniej do końca przyszłego roku Plan powinien już obowiązywać.

2 odpowiedzi na “Sesja Rady Gminy Blizanów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.