TV o fermie w Brudzewie

Superstacja Ferma w Brudzewie

W dniu dzisiejszym o godzinie 17.00 w Polsatowskiej telewizji SuperStacja, w programie SuperTemat odbyła się dyskusja na żywo na temat projektowanej w Brudzewie przez firmę Fermy Drobiu Sobczak ogromnej „fabryki mięsa”.

W programie udział wzięli: przedstawiciel Towarzystwa Ekologicznego Puszczy Pyzdrskiej z Brudzewa, przedstawiciel Greenpeace, przedstawiciel ogólnopolskiego Stowarzyszenia Otwarte Klatki, oraz przedstawiciel Urzędu Gminy Blizanów.

W programie rozmawiano o fermie w Budzewie, a także poruszono problemy z wielkoprzemysłowymi „fabrykami mięsa”, oraz wskazano na brak systemowych rozwiązań ograniczających ich ekspansję, przez co coraz większe obszaru kraju ulegają degradacji, a jakość życia ludzi ciągle się pogarsza.

2 odpowiedzi na “TV o fermie w Brudzewie”

  1. No właśnie jest z tym problem. Prosze państwa wszystkie zaproszone osoby oprócz pracownika gminy były przeciwne tej inwestycji. Pani pracownik gminy odpowiadała na konkretne pytania w sposób dukający i widać było po niej ciężar jaki spadł na jej barki. Musimy mieć świadomość że ta inwestycja ma być jedną z największych w naszej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.