Przełom w sprawie kurników

30 września odbyła się 22 Sesja Rady Gminy Blizanów, a która była bardzo ważna dla mieszkańców miejscowości Brudzew oraz okolic.

W trakcie sesji odbyło się głosowanie w sprawie przyjęcia Petycji Towarzystwa Ekologicznego Puszczy Pyzdrskiej, oraz wniosku mieszkańców miejscowości Brudzew, Korab i sąsiednich.

Radni zagłosowali jednomyślnie za przyjęciem w/w dokumentów, oraz zobowiązali się do wprowadzenia zmian w gminnym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, a w następnej kolejności uchwalenie Planu zagospodarowania przestrzennego.

Wygląda więc na to że po solidnych naciskach Radni poszli jednak po rozum do głowy i dostrzegli jak dużą szkodę regionowi i mieszkańcom mogła by ta inwestycja wyrządzić.
W imieniu Stowarzyszenia i mieszkańców dziękujemy im za to.

Przypominamy iż tą groźną inwestycją miała być budowa przez firmę „Fermy Drobiu Sobczak” ogromnych kurników o rocznej produkcji niemal 10 milionów sztuk.

Więcej szczegółów na BIP gminy Blizanów.

3 odpowiedzi na “Przełom w sprawie kurników”

  1. Czy ktoś wie kiedy będzie wiadomo czy faktycznie dojdzie do wprowadzenia zmian w gminnym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, oraz czy gmina weźmie również pod uwagę rejon Bolmowa…
    A dokładniej kiedy maszyna ruszy????

    1. Ano trzeba teraz urzędnikom gminnym patrzeć uważnie na ręce, a delegacja mieszkańców powinna aktywnie uczestniczyć w opracowywaniu planu oraz w Sesjach Rady Gminy.
      W szczególności trzeba dopilnować takich zapisów w planie które uniemożliwią obejścia prawa, np. inwestor dzieli działkę na kilka czy kilkanaście mniejszych i na każdej z nich stawia na różne podmioty zależne obiekt o dopuszczalnych parametrach. Formalnie będzie to wtedy np. 20 oddzielnych inwestycji. Takie rzeczy się zdarzały, więc warto o tym pomyśleć na etapie tworzenia planu, a można to uzyskać na różne sposoby, np. ograniczając radykalnie maksymalną wielkość obiektu oraz określając minimalne odległości pomiędzy obiektami tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.